• YR EMAIL BLAST

    SIGN-UP NOW to hear about news, important events and updates to Youthrunner.com!

    SUBSCRIBE

PDXC Youth Running Series Championship Meet

Description.


 Jesuit High School-OR                                      HY-TEK's Meet Manager

                2014 OREGON MIDDLE SCHOOL STATE MEET - 10/26/2014                

                     PRESENTED BY PDXC YOUTH RUNNNING SERIES                     

                           CLACKAMAS COMMUNITY COLLEGE                           

                              Last Completed Event                               

 

Event 1  Girls 3k Run CC SUPERCHAMPS GIRLS

=======================================================================          

    Name                    Year Team                    Finals  Points          

=======================================================================          

  1 Rinck, Elizabeth             Bowerman Track       X11:01.91                  

  2 Finley, Stephanie            Bowerman Track       X11:08.78                  

  3 Stratton, Ember              Bowerman Track       X11:10.40                  

  4 Chau, Anna                   Judson                11:14.66    1             

  5 Schumacher, Makenna          Bowerman Track       X11:17.44                  

  6 Becker, Kyla                 Gilkey Inter          11:18.46                  

  7 Anderson, Greta              Catlin Gabel          11:22.75    2             

  8 Kebbe, Alexis                Bowerman Track       X11:25.41                  

  9 Lyell, Sarah                 Bowerman Track       X11:35.31                  

 10 Wolfe, Geneva                Linus Pauling         11:36.15    3             

 11 Moses, Moya                  Emerald Vall         X11:39.97                  

 12 Bar, Lilly                   Bowerman Track       X11:42.59                  

 13 Swenson, Kelsey              Sky View              11:43.50                  

 14 Devore, Hallie               Bowerman Track       X11:45.59                  

 15 Isaac, Taylor                Bowerman Track       X11:53.91                  

 16 Fox, Alisa                   Union                 11:54.87                  

 17 Huelskamp, Lucy              Bowerman Track       X12:01.59                  

 18 Park, Kelly                  Catlin Gabel          12:05.78    4             

 19 Fisher, Sophie               Cheldelin             12:06.24    5             

 20 Zagata, Katie                Broadway              12:06.84                  

 21 Beal, Grace                  Bowerman Track       X12:09.97                  

 22 Leighton, Kenady             Cal Young-Monroe      12:10.87                  

 23 Nagasaka, Irene              Stoller               12:11.15                  

 24 Chau, Emilie                 Judson                12:12.02    6             

 25 Black, Sunitha               Cheldelin             12:17.88    7             

 26 Khoury, Elizabeth            Forest Grove          12:19.75                  

 27 Husaby, Anneliese            Cascade (Bend)        12:21.97                  

 28 Lumae, Mila                  Forest Grove          12:24.56                  

 29 Brands, Elizabeth            Bowerman Track       X12:26.81                  

 30 Middleton, Mia               Bowerman Track       X12:27.12                  

 31 Nevo, Na'ama                 Bowerman Track       X12:28.15                  

 32 Ryerson, Kayah               Bowerman Track       X12:29.43                  

 33 Bauer, Reed                  Hood River Valley     12:30.65    8             

 34 Ayala, Isabella              Pdxc Youth R         X12:32.81                  

 35 Hague, Alexa                 Ashland               12:33.28    9             

 36 Espinoza, Isabella           Bowerman Track       X12:35.53                  

 37 Silenzi, Olivia              Bowerman Track       X12:36.31                  

 38 Richards, Eliza              Ashland               12:38.81   10             

 39 Downing, Liv                 Seven Peaks           12:40.18                  

 40 Schaap, Taitum               Salem Track          X12:42.91                  

 41 Weasel, Kiran                Bowerman Track       X12:43.43                  

 42 Cook, Caroline               West Sylvan           12:46.69                  

 43 Vandervlugt, Maia            La Grande             12:48.75                  

 44 Richards, Hazel              Ashland               12:51.18   11             

 45 Wellenstein, Erika           Hood River Valley     12:53.53   12             

 46 Sherwood, Bailey             Newberg Schools       12:54.75   13             

 47 Hartley, Margrete            Sky View              12:57.44                  

 48 Catterall, Carissa           Mark Twain            12:58.94                  

 49 Bailey, Zoey                 Linus Pauling         12:59.93   14             

 50 Grund, Willa                 Bowerman Track       X13:00.37                  

 51 Harris, Rylee                Sunridge              13:01.43   15             

 52 Barnes, Anna                 Ashland               13:03.18   16             

 53 Bullock, Chloe               Hood River Valley     13:04.06   17             

 54 Mortensen, Taylor            Ashland               13:04.72   18             

 55 Squyres, Lauryn              Grace Christian       13:05.40                  

 56 Mikkelsen, Terra             Hood River Valley     13:06.84   19             

 57 Hein, Abigail                Newberg Schools       13:12.78   20             

 58 Murphy, Jordyn               Sunridge              13:13.21   21             

 59 Cinnamon, Emily              Duniway               13:13.50   22             

 60 Loop, Stephanie              Oak Hill              13:15.87   23             

 61 Beach, Katie                 Sunridge              13:16.18   24             

 62 Ollerenshaw, Lauren          Cheldelin             13:17.06   25             

 63 DeLuca, Zoey                 Oak Hill              13:18.46   26             

 64 Petersen, Josie              Hood River Valley     13:19.15   27             

 65 Dever, Olivia                Linus Pauling         13:19.75   28             

 66 Ruiz, Natalee                Bowerman Track       X13:20.40                  

 67 O'Reilly, Abriel             Union                 13:21.17                  

 68 Swanson, Madison             Judson                13:21.40   29             

 69 O'Donnell, Rebecca           Judson                13:21.59   30             

 70 Miller, Jenna                The Dalles            13:24.65                  

 71 Sherwood, Rachel             Newberg Schools       13:27.21   31             

 72 Grebisz, Abby                Bowerman Track       X13:27.56                  

 73 Penn, Cassie                 Grace Christian       13:28.12                  

 74 Hagen, Daisy                 Oak Hill              13:29.09   32             

 75 Caldwell, Hannah             Salem Track          X13:29.75                  

 76 Red Crane, Starr             Sunridge              13:30.81   33             

 77 Homsi, Isabel                West Sylvan           13:33.10                  

 78 Baus, Megan                  Judson                13:35.02   34             

 79 Melby, Frances               Hood River Valley     13:35.72   35             

 80 Gripekoven, Kelsey           Bowerman Track       X13:36.71                  

 81 Dobry, Sophia                Ashland               13:37.15   36             

 82 Long, Sophie                 Pdxc Youth R         X13:38.75                  

 83 Brand, Greta                 Newberg Schools       13:40.46   37             

 84 Fehrenbacher, Marielle       Cheldelin             13:41.84   38             

 85 Hovermale, Jessica           Cheldelin             13:42.50   39             

 86 Bernard, Haley               Catlin Gabel          13:43.84   40             

 87 Hanna, Elise                 Newberg Schools       13:45.37   41             

 88 Martin, Alba                 Cheldelin             13:46.35   42             

 89 Huchette, Hannah             Newberg Schools       13:48.56   43             

 90 Caprino, Mackenzie           Judson                13:49.65   44             

 91 Fawver, Elyse                Newberg Schools       13:57.12   45             

 92 Fightmaster, Kara            Cheldelin             14:00.09   46             

 93 Bomber, Allyson              Linus Pauling         14:03.18   47             

 94 Reunert, Elizabeth           Wilson Cluster        14:03.75                  

 95 Ortiz, Ysabella              Duniway               14:04.56   48             

 96 Owens, Joy                   Ashland               14:05.66   49             

 97 Miller, Sophia               Salem Track          X14:06.65                  

 98 Calvin-Stupfel, Alison       Salem Track          X14:07.59                  

 99 Lee, Nicole                  Sunridge              14:11.41   50             

100 Peters, Emily                Oak Hill              14:11.90   51             

101 Rogers, Mary                 Linus Pauling         14:12.37   52             

102 Rosenfeld, Layton            Catlin Gabel          14:13.09   53             

103 Kasitz, Samantha             Oak Hill              14:14.40   54             

104 Ewing, Rachel                Duniway               14:14.62   55             

105 Cole, Taileigh               Pdxc Youth R         X14:20.78                  

106 Fitzner, Sydney              Linus Pauling         14:22.34   56             

107 McGurll, Rael                Five Oaks             14:24.03                  

108 Gordon, Lilly                Linus Pauling         14:29.84   57             

109 Schreier, Sidney             Sunridge              14:32.18   58             

110 Ahmad, Sarita                Cheldelin             14:32.50                  

111 Linton, Jennica              Patton                14:40.62                  

112 Silis, Rachelle              Duniway               14:41.75   59             

113 Vilegas, Melina              Emerald Vall         X14:42.75                  

114 Singh, Tea                   Catlin Gabel          14:44.47   60             

115 McKee, Zoey                  Cheldelin             14:48.50                  

116 Walters, Gavrielle           Patton                14:49.09                  

117 Fitzner, Peyton              Linus Pauling         14:49.65                  

118 Olsen, Erzsi                 Duniway               14:57.31   61             

119 Kam, Kaylani                 Duniway               14:58.09   62             

120 Fraley, Jayne                Horizon Christian     15:09.94                  

121 Auran, Kimberly              Forest Grove          15:12.31                  

122 King, Gabriella              Duniway               15:12.62   63             

123 Thacker, Joelle              Forest Grove          15:16.75                  

124 Pozzi, Francesca             Catlin Gabel          15:22.56   64             

125 Richter, Madeleine           Sunridge              16:07.12   65             

126 Davis, Kinsey                Horizon Christian     17:15.80                  

                                                                                 

                                   Team Scores                                   

=================================================================================

Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

=================================================================================

   1 Ashland                      64    9   10   11   16   18   36   49          

      Total Time:  1:04:11.17                                                    

         Average:    12:50.24                                                    

   2 Hood River Valley            83    8   12   17   19   27   35               

      Total Time:  1:04:54.23                                                    

         Average:    12:58.85                                                    

   3 Judson                      100    1    6   29   30   34   44               

      Total Time:  1:03:44.69                                                    

         Average:    12:44.94                                                    

   4 Cheldelin                   114    5    7   25   38   39   42   46          

      Total Time:  1:05:05.52                                                    

         Average:    13:01.11                                                    

   5 Newberg Schools             142   13   20   31   37   41   43   45          

      Total Time:  1:07:00.57                                                    

         Average:    13:24.12                                                    

   6 Sunridge                    143   15   21   24   33   50   58   65          

      Total Time:  1:07:13.04                                                    

         Average:    13:26.61                                                    

   7 Linus Pauling               144    3   14   28   47   52   56   57          

      Total Time:  1:06:11.38                                                    

         Average:    13:14.28                                                    

   8 Catlin Gabel                159    2    4   40   53   60   64               

      Total Time:  1:06:09.93                                                    

         Average:    13:13.99                                                    

   9 Oak Hill                    186   23   26   32   51   54                    

      Total Time:  1:08:29.72                                                    

         Average:    13:41.95                                                    

  10 Duniway                     245   22   48   55   59   61   62   63          

      Total Time:  1:11:11.74                                                    

         Average:    14:14.35  






 Jesuit High School-OR                                      HY-TEK's Meet Manager

                2014 OREGON MIDDLE SCHOOL STATE MEET - 10/26/2014                

                     PRESENTED BY PDXC YOUTH RUNNNING SERIES                     

                           CLACKAMAS COMMUNITY COLLEGE                           

                              Last Completed Event                               

 

Event 2  Boys 3k Run CC SUPERCHAMPS BOYS

=======================================================================          

    Name                    Year Team                    Finals  Points          

=======================================================================          

  1 Fodge, Zane                  Duniway               10:05.12    1             

  2 Norman, Quincy               Forest Grove          10:12.94    2             

  3 Tostenson, Jantz             Scenic                10:16.06                  

  4 Reese, Ethan                 Bowerman Track       X10:26.50                  

  5 Grieb, Cole                  Bowerman Track       X10:30.72                  

  6 Maton, Daniel                Cascade (Bend)        10:35.31    3             

  7 Marcus, Bowen                Oak Hill              10:38.50                  

  8 Williams, Henry              Ashland               10:38.93    4             

  9 Weber, Zachry                Cascade (Bend)        10:43.81    5             

 10 Rowland, Steven              Bowerman Track       X10:52.09                  

 11 Agsten, Hunter               Joseph Lane           10:52.59                  

 12 Mortensen, Jordan            Ashland               10:52.81    6             

 13 Roberts, Drew                Cheldelin             10:53.35    7             

 14 Hansen, Eli                  Joseph Lane           10:53.87                  

 15 Reynolds, Dane               Ashland               10:54.46    8             

 16 Lewis, Wyatt                 Grace Christian       11:02.72    9             

 17 Lamer, Legend                Cheldelin             11:03.31   10             

 18 Harris, Jalen                Riverdale             11:05.53                  

 19 Stutzman, Haile              Mark Twain            11:06.40                  

 20 Dexter, Brendan              Gardiner              11:08.12                  

 21 Gerwig, Mason                Bowerman Track       X11:09.41                  

 22 Beil, Anders                 Bowerman Track       X11:11.56                  

 23 Strang, Jack                 Cascade (Bend)        11:12.78   11             

 24 Bien, Fisher                 Seven Peaks           11:13.50                  

 25 Olson, Tucker                Horizon Christian     11:15.12                  

 26 Reed, Gage                   Scenic                11:16.78                  

 27 Hannigan-Downs, Logan        Linus Pauling         11:18.75   12             

 28 Jackson, Bennett             Three Rivers          11:21.15                  

 29 Geniza, Ian                  Cheldelin             11:21.40   13             

 30 Morgan, Tiernan              Bowerman Track       X11:21.78                  

 31 Moore, Zac                   Ashland               11:22.37   14             

 32 Pollock, Jasper              Cheldelin             11:23.93   15             

 33 Christensen, Brandon         Bowerman Track       X11:24.46                  

 34 Drew, Elliot                 Bowerman Track       X11:24.86                  

 35 Raum, Konrad                 Lincoln               11:25.84                  

 36 Lopez, Lorenzo               Gardiner              11:27.46                  

 37 Black, Ethan                 Bowerman Track       X11:28.90                  

 38 Sandvold, Sylvan             The Dalles            11:30.59                  

 39 Martin, Lucas                Bowerman Track       X11:31.62                  

 40 Denton, Sam                  West Sylvan           11:33.81                  

 41 Johnson, Ashton              Gardiner              11:35.34                  

 42 Eichman, Corbin              Joseph Lane           11:35.78                  

 43 Tanner, Logan                Crook County          11:36.90                  

 44 Chaney, Noah                 Crook County          11:38.43                  

 45 Horne, Luke                  Bowerman Track       X11:39.14                  

 46 Busch, James                 Newberg Schools       11:39.75   16             

 47 Bond, Travis                 Crook County          11:39.93                  

 48 Harvey, Robbie               Linus Pauling         11:46.72   17             

 49 Wilkinson, Joe               Nestucca Valley       11:47.06                  

 50 Wakefield, Hayden            Horizon Christian     11:49.06                  

 51 Lamer, Chance                Cheldelin             11:49.87   18             

 52 Johnson, Ty                  Ashland               11:50.72   19             

 53 Garver, Drake                Newberg Schools       11:51.06   20             

 54 Janasik, Sam                 Bowerman Track       X11:54.97                  

 55 Cacciola, Mario              Cascade (Bend)        11:55.68   21             

 56 Pryor, Reed                  Ashland               11:57.62   22             

 57 Charbonneau, Jacob           Oak Hill              11:58.09                  

 58 Klingler, Andre              Bowerman Track       X11:58.50                  

 59 Jordan, Sam                  Linus Pauling         11:59.15   23             

 60 McDonald, Luke               Sunridge              12:00.02   24             

 61 Caba, Benjamin               Cascade (Bend)        12:00.65   25             

 62 Healy, Dyer                  Bowerman Track       X12:01.28                  

 63 Clark, Jeremy                Bowerman Track       X12:05.24                  

 64 Lange, Will                  Cascade (Bend)        12:09.59   26             

 65 Jordaan, Johan               Grace Christian       12:10.62   27             

 66 Owen, CJ                     Linus Pauling         12:13.31   28             

 67 Williams, Zach               Ashland               12:15.56   29             

 68 Witt, Trevor                 Cheldelin             12:18.06   30             

 69 Hite, Calvin                 Bowerman Track       X12:19.15                  

 70 Pandey, Kaj                  Ashland               12:21.88                  

 71 Stenbeck, Roman              Crook County          12:22.78                  

 72 Holme, Tobias                Cascade (Bend)        12:23.06   31             

 73 Muthiah, Caleb               Newberg Schools       12:23.87   32             

 74 Evens, Lane                  Sunridge              12:24.36   33             

 75 Hawley, Ryan                 Newberg Schools       12:25.62   34             

 76 Weathers, Hank               Cascade (Bend)        12:26.00                  

 77 Jaczko, Alex                 Newberg Schools       12:26.34   35             

 78 Farnell, McKean              West Sylvan           12:27.34                  

 79 Bowden, Seth                 Joseph Lane           12:29.06                  

 80 Perdicaro, Nicolas           Cheldelin             12:30.12   36             

 81 Pettigrew, Lachlan           Linus Pauling         12:31.62   37             

 82 Abrams, Jason                West Sylvan           12:33.75                  

 83 Pfeiffer, Brady              Cascade (Bend)        12:38.91                  

 84 Penn, Cole                   Grace Christian       12:41.12   38             

 85 Torres, Diego                Bowerman Track       X12:42.00                  

 86 Summers, Gavin               Bowerman Track       X12:44.69                  

 87 Poole, Isaiah                Bowerman Track       X12:45.62                  

 88 Barnett, Harold              Emerald Vall         X12:46.21                  

 89 Chupp, David                 Duniway               12:47.46   39             

 90 Martin, Andreu               Cheldelin             12:50.09                  

 91 Fawver, Isaac                Newberg Schools       12:50.68   40             

 92 Eusebio, Marvin              Duniway               12:51.00   41             

 93 Marshall, Brenden            Patton                12:56.15   42             

 94 Pederson, Spencer            Cheldelin             12:57.59                  

 95 Figueroa, Gabriel            Duniway               13:02.03   43             

 96 Gregory, Dexter              Pdxc Youth R         X13:04.18                  

 97 Downs, Cole                  Grace Christian       13:04.56   44             

 98 McFaul, Nate                 Catlin Gabel          13:04.87   45             

 99 Douglass, Thomas             Duniway               13:05.65   46             

100 Murphy, Elijah               Grace Christian       13:07.12   47             

101 Chapman, Drew                Lincoln               13:09.96                  

102 Pryor, Ellis                 Ashland               13:10.43                  

103 Goemaere, Andrew             Salem Track          X13:15.28                  

104 Nipp, Connor                 Newberg Schools       13:16.28   48             

105 Weinman, Kaleb               Linus Pauling         13:20.97   49             

106 Meek-Avedovech, Hayden       Duniway               13:25.91   50             

107 Parker, Sam                  Patton                13:28.09   51             

108 Lopez, Alejandro             Gardiner              13:29.44                  

109 Bernosky, Ben                Linus Pauling         13:30.62   52             

110 Ferry, Tristan               Duniway               13:35.81   53             

111 McLain, Kieran               Five Oaks             13:44.15                  

112 Jackson, Keyshawn            Sunridge              13:44.46   54             

113 Kropp, Tyler                 Catlin Gabel          14:02.72   55             

114 Hyland, Liam                 Riverdale             14:07.72                  

115 Leungpathomaram, Matt        Catlin Gabel          14:08.15   56             

116 Roark, Roman                 Sunridge              14:13.34   57             

117 Redcrane, Leighton           Sunridge              14:16.56   58             

118 Gleeson, Jasper              Catlin Gabel          14:18.28   59             

119 Cary, Connor                 Sunridge              14:33.59   60             

120 Miller, Dominik              Patton                14:40.34   61             

121 Patrick, Caleb               Patton                14:53.94   62             

122 Sams, Chauncy                Sunridge              15:06.34   63             

123 Gallegos-Garcia, Jaxon       Forest Grove          15:24.41   64             

124 Campbell, Tanner             Forest Grove          15:24.59   65             

125 Leungpathomaram, Mick        Catlin Gabel          16:52.28   66             

126 Morrow, Ray                  Forest Grove          17:02.56   67             

127 Dennis, Sam                  Forest Grove          17:20.38   68             

128 Nice, Byron                  Patton                17:46.81   69             

129 Roberts, Zeke                Forest Grove          17:52.41   70             

130 Lowry, Ethan                 Forest Grove          20:40.00   71             

                                                                                 

                                   Team Scores                                   

=================================================================================

Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

=================================================================================

   1 Ashland                      51    4    6    8   14   19   22   29          

      Total Time:    55:39.29                                                    

         Average:    11:07.86                                                    

   2 Cheldelin                    63    7   10   13   15   18   30   36          

      Total Time:    56:31.86                                                    

         Average:    11:18.38                                                    

   3 Cascade (Bend)               65    3    5   11   21   25   26   31          

      Total Time:    56:28.23                                                    

         Average:    11:17.65                                                    

   4 Linus Pauling               117   12   17   23   28   37   49   52          

      Total Time:    59:49.55                                                    

         Average:    11:57.91                                                    

   5 Newberg Schools             137   16   20   32   34   35   40   48          

      Total Time:  1:00:46.64                                                    

         Average:    12:09.33                                                    

   6 Grace Christian             165    9   27   38   44   47                    

      Total Time:  1:02:06.14                                                    

         Average:    12:25.23                                                    

   7 Duniway                     170    1   39   41   43   46   50   53          

      Total Time:  1:01:51.26                                                    

         Average:    12:22.26                                                    

   8 Sunridge                    226   24   33   54   57   58   60   63          

      Total Time:  1:06:38.74                                                    

         Average:    13:19.75                                                    

   9 Forest Grove Running        266    2   64   65   67   68   70   71          

      Total Time:  1:15:24.88                                                    

         Average:    15:04.98                                                    

  10 Catlin Gabel                281   45   55   56   59   66                    

      Total Time:  1:12:26.30                                                    

         Average:    14:29.26                                                    

  11 Patton                      285   42   51   61   62   69                    

      Total Time:  1:13:45.33                                                    

         Average:    14:45.07                                                    





 Jesuit High School-OR                                      HY-TEK's Meet Manager

                2014 OREGON MIDDLE SCHOOL STATE MEET - 10/26/2014                

                     PRESENTED BY PDXC YOUTH RUNNNING SERIES                     

                           CLACKAMAS COMMUNITY COLLEGE                           

                              Last Completed Event                               

 

Event 3  Girls 3k Run CC CHAMPS GIRLS

=======================================================================          

    Name                    Year Team                    Finals  Points          

=======================================================================          

  1 Trainer, Cheyenne            St Helens             12:39.15                  

  2 Hanson, Sarah                Hazelbrook            12:42.47    1             

  3 Ramos, Kaeli                 Siuslaw               12:43.84    2             

  4 Ramos, Trinity               Siuslaw               12:46.78    3             

  5 Drebes, Piper                Oregon Episcopal      12:51.25                  

  6 Green, Megan                 Crow                  12:51.52                  

  7 Delzotti, Kaylee             Marshfield            12:51.93                  

  8 Allen, Elezebeth             Hanby                 12:56.97    4             

  9 Rosenhan, Cecily             Franklin              13:01.62                  

 10 Borg, Abby                   Hazelbrook            13:04.53    5             

 11 Robison, Presley             Hanby                 13:05.88    6             

 12 Wartnik, Anne                Siuslaw               13:08.91    7             

 13 Parkinson, Teddy             Hood River Valley     13:09.28    8             

 14 Blankenship, Brea            Siuslaw               13:09.90    9             

 15 Cockrell, Taylor             Hazelbrook            13:12.88   10             

 16 Eichman, Samantha            Joseph Lane           13:13.12   11             

 17 Kasberger, Grace             Crook County          13:14.81   12             

 18 Ochoa, Isabel                Creswell              13:15.15                  

 19 Van Winkle, Vanessa          Bowerman Track       X13:15.62                  

 20 Chan, Larissa                LO Jr. High           13:16.50                  

 21 Meyers, Kennedy              Happy Valley          13:18.99                  

 22 Eichman, Mackenzie           Joseph Lane           13:19.52   13             

 23 Aube, Kylie                  Inza R. Wood          13:20.24   14             

 24 Brands, Sophie               Bowerman Track       X13:24.28                  

 25 Finkbeiner, Ally             Inza R. Wood          13:26.25   15             

 26 Harrison, Hayley             Bowerman Track       X13:30.75                  

 27 Songster, Nyah               Pdxc Youth R         X13:33.06                  

 28 Spaulding, Chloe             Hanby                 13:33.24   16             

 29 Denton, Parker               West Sylvan           13:38.12                  

 30 Flolo, Katelyn               Cornerstone           13:39.06   17             

 31 Rannow, Hannah               Siuslaw               13:40.84   18             

 32 Gardner, CaSandra            Siuslaw               13:41.37   19             

 33 Covlin, Anne Marie           St Francis            13:43.56                  

 34 Dreiling, Isabella           Emerald Vall         X13:46.59                  

 35 Stringer, Noel               Crook County          13:50.53   20             

 36 MacNaughton, Kate            Valley Catholic       13:56.59                  

 37 Griffith, Ariel              Cornerstone           13:57.18   21             

 38 Graham, Caitlyn              Newberg Schools       13:57.72   22             

 39 Park, Samara                 Emerald Vall         X13:58.09                  

 40 Gutierrez, Karly             Stoller               13:59.59                  

 41 Sankari, Silva               Hood River Valley     14:00.46   23             

 42 Slatore, Cate                Bowerman Track       X14:01.12                  

 43 Bohn, Angel                  Inza R. Wood          14:04.31   24             

 44 Zheng, Alyssa                Stoller               14:06.94                  

 45 Kassab, Mia                  Inza R. Wood          14:09.59   25             

 46 Jones, Eva                   Hood River Valley     14:10.68   26             

 47 Childers, Eden               Joseph Lane           14:10.92   27             

 48 Berthold, Dekota             Crook County          14:12.96   28             

 49 Fu, Iris                     Cheldelin             14:14.53                  

 50 Peters, Juliana              Bowerman Track       X14:16.00                  

 51 Depweg, Kayli                Hazelbrook            14:18.56   29             

 52 Emmons, Lyric                Hood River Valley     14:18.96   30             

 53 Swanson, Paige               Salem Track          X14:20.09                  

 54 Rolfe, Richelle              Lincoln               14:21.18   31             

 55 Eisner, Margaret             Salem Track          X14:23.78                  

 56 Nims-Fournier, Kaitlin       Grant Cluster         14:24.62                  

 57 Weasel, Sara                 Bowerman Track       X14:26.53                  

 58 Milner, Trinity              St Helens             14:27.15                  

 59 Foster, eleanor              West Sylvan           14:28.84                  

 60 McIlraith, Eva               Bowerman Track       X14:29.24                  

 61 Filiault, Jane               Hood River Valley     14:30.21   32             

 62 Wolters, Cybelle             Portland Waldorf      14:31.93                  

 63 Rusher, Kylee                Inza R. Wood          14:32.43   33             

 64 Passmore, Nataly             Newberg Schools       14:33.15   34             

 65 Johnson, Emily               The Dalles            14:34.75                  

 66 Schipper, Abigail            Stoller               14:35.00                  

 67 Tate, Sophia                 Joseph Lane           14:35.20   35             

 68 Hager, Jazmin                Duniway               14:35.59   36             

 69 Delaere, Paige               Hood River Valley     14:36.56   37             

 70 Cox, Lily                    Siuslaw               14:38.00   38             

 71 Brownback, Keeley            Hood River Valley     14:38.62   39             

 72 Tanner, Amelia               Crook County          14:40.75   40             

 73 Vaternick, Lindsey           Bowerman Track       X14:41.34                  

 74 Graydon, Josie               Crook County          14:41.90   41             

 75 Whillhoft, Nina              Fremont               14:42.37                  

 76 Siebold, India               Grant Cluster         14:44.96                  

 77 Childers, Miriam             Joseph Lane           14:47.68   42             

 78 Knudson, Katie               Fremont               14:51.37                  

 79 Martin, Angela               Cheldelin             14:51.72                  

 80 Sundquist, Katie             Newberg Schools       14:52.27   43             

 81 Morgan, Taylor               Hazelbrook            14:52.52   44             

 82 Rosales, Kaydreona           Cornerstone           14:52.93   45             

 83 Baum, Taylor                 Sunridge              14:53.18                  

 84 Parsons, Kenzie              Lincoln               14:54.24   46             

 85 Koskela, Aubrey              Newberg Schools       14:54.52   47             

 86 Cummings, Anna               Stoller               14:54.93                  

 87 Teewee, Natalia              Warm Springs          14:57.40                  

 88 Joplin-Clay, Vada            Hood River Valley     14:57.96                  

 89 Sundaram, Subisha            Five Oaks             14:59.06                  

 90 Hopkins, Carli               Duniway               14:59.43   48             

 91 Barton, Eleanor              Hood River Valley     14:59.72                  

 92 Sienkiewicz, Sophia          Hazelbrook            15:00.21   49             

 93 Gordon, Tyra                 Lincoln               15:01.00   50             

 94 Noteboom, Josie              Hood River Valley     15:01.52                  

 95 Galbreath, Keely             Lincoln               15:02.31   51             

 96 Lansing, Lauryn              Joseph Lane           15:04.24   52             

 97 Gilliland, Annie             Hanby                 15:06.06   53             

 98 Jack, Madison                Valley Catholic       15:08.75                  

 99 Scogna, Kayla                West Sylvan           15:11.18                  

100 Raade, MJ                    Lincoln               15:11.77   54             

101 Fitzharris, Lily             Oak Hill              15:14.50                  

102 Farris, Brooke               Newberg Schools       15:19.62   55             

103 Schultz, Avery               Cornerstone           15:21.18   56             

104 Horner, Emma                 Hanby                 15:21.84   57             

105 Worley, Olivia               Wilson Cluster        15:30.28   58             

106 Allen, Elyssa                Hanby                 15:33.78   59             

107 Tichenor, Lauren             Hood River Valley     15:34.87                  

108 Davis, Jayden                Warm Springs          15:35.75                  

109 McCabe, Alena                Crook County          15:36.78   60             

110 Katterle, Silke              Hazelbrook            15:41.06   61             

111 Kolb, Chloe                  Salem Track          X15:41.46                  

112 Sterns, Hattie Beth          Cheldelin             15:45.78                  

113 Nelson, Lucy                 Wilson Cluster        15:53.00   62             

114 Huerta, Abriana              Duniway               15:54.38   63             

115 Martin, Katie                Cornerstone           15:59.97   64             

116 Simpson, Lily                Hood River Valley     16:01.69                  

117 Merrill, Sophia              Wilson Cluster        16:03.88   65             

118 Foley, Carmen                Hood River Valley     16:04.81                  

119 Hunt, Izabella               Wilson Cluster        16:05.75   66             

120 Schilling, Taryn             Hood River Valley     16:06.90                  

121 Hanna, Caroline              Newberg Schools       16:12.97   67             

122 Roberts, Abby                Newberg Schools       16:13.18   68             

123 Fetkenhour, Sadie            Hood River Valley     16:13.72                  

124 Braun, Mylea                 Hazelbrook            16:19.06                  

125 Smith, Gala                  Crook County          16:20.21   69             

126 Mylander, Ashlyn             Bowerman Track       X16:22.41                  

127 Nelson, Kyndra               Sunridge              16:23.28                  

128 Galvan, Salma                Patton                16:24.87                  

129 Mariscal, Melina             Patton                16:28.59                  

130 Claybaugh, Gloriana          Patton                16:31.56                  

131 Navarro, Sophronia           Salem Track          X16:36.50                  

132 Chen, Michaela               West Sylvan           16:39.66                  

133 Coleman, Paris               Joseph Lane           16:47.18   70             

134 Cervantes, Silvia            Patton                16:49.50                  

135 Waters, Kaitlyn              Sunridge              16:50.52                  

136 Cheas, Destiny               Fremont               16:54.25                  

137 Murray, Kelsey               Bowerman Track       X16:59.15                  

138 Mattson, Claire              Newport               17:01.53                  

139 Roser, Hannah                Hood River Valley     17:03.50                  

140 Read, Vanessa                Rowe                  17:07.75                  

141 Long, McKenna                Duniway               17:11.59   71             

142 Meyers, Zoe                  Wilson Cluster        17:14.15   72             

143 Roholt, Emma                 Hood River Valley     17:17.50                  

144 Lising, Julia                Five Oaks             17:33.50                  

145 Otos, Grace                  Hazelbrook            17:42.09                  

146 Groenig, Shaylee             Bowerman Track       X17:55.75                  

147 Burnett, Samantha            Newberg Schools       17:58.00                  

148 Miller, Maryann              Lincoln               17:58.18   73             

149 Lanz, Sarah                  Creswell              18:09.18                  

150 Long, Liliana                Duniway               18:12.31   74             

151 Ryhlick, Hannah              Hood River Valley     18:26.18                  

152 Sumerfield, Olivia           Hood River Valley     18:29.88                  

153 Betts, Hailey                Hood River Valley     18:41.53                  

154 Kaistz, jordan               Oak Hill              18:41.75                  

155 Tillerson, McKenzie          Salem Track          X18:44.66                  

156 McKillop, Katelyn            Creswell              18:48.41                  

157 Maxwell, Sasha               Emerald Vall         X18:56.41                  

158 Simpson, Isabella            Hood River Valley     19:11.62                  

159 Susemiehl, Chelsea           Rowe                  19:13.00                  

160 Cary, malena                 Oak Hill              19:28.75                  

161 Kershner, Heidi              Salem Track          X19:35.81                  

162 Davis, Branwyn               Creswell              19:58.81                  

                                                                                 

                                   Team Scores                                   

=================================================================================

Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

=================================================================================

   1 Siuslaw                      39    2    3    7    9   18   19   38          

      Total Time:  1:05:30.27                                                    

         Average:    13:06.06                                                    

   2 Hazelbrook                   89    1    5   10   29   44   49   61          

      Total Time:  1:08:10.96                                                    

         Average:    13:38.20                                                    

   3 Inza R. Wood                111   14   15   24   25   33                    

      Total Time:  1:09:32.82                                                    

         Average:    13:54.57                                                    

   4 Hood River Valley           119    8   23   26   30   32   37   39          

      Total Time:  1:10:09.59                                                    

         Average:    14:01.92                                                    

   5 Joseph Lane                 128   11   13   27   35   42   52   70          

      Total Time:  1:10:06.44                                                    

         Average:    14:01.29                                                    

   6 Hanby                       136    4    6   16   53   57   59               

      Total Time:  1:10:03.99                                                    

         Average:    14:00.80                                                    

   7 Crook County                141   12   20   28   40   41   60   69          

      Total Time:  1:10:40.95                                                    

         Average:    14:08.19                                                    

   8 Newberg Schools             201   22   34   43   47   55   67   68          

      Total Time:  1:13:37.28                                                    

         Average:    14:43.46                                                    

   9 Cornerstone                 203   17   21   45   56   64                    

      Total Time:  1:13:50.32                                                    

         Average:    14:46.07                                                    

  10 Lincoln                     232   31   46   50   51   54   73               

      Total Time:  1:14:30.50                                                    

         Average:    14:54.10                                                    

  11 Duniway                     292   36   48   63   71   74                    

      Total Time:  1:20:53.30                                                    

         Average:    16:10.66                                                    

  12 Wilson Cluster              323   58   62   65   66   72                    

      Total Time:  1:20:47.06                                                    

         Average:    16:09.42                                                    





 Jesuit High School-OR                                      HY-TEK's Meet Manager

                2014 OREGON MIDDLE SCHOOL STATE MEET - 10/26/2014                

                     PRESENTED BY PDXC YOUTH RUNNNING SERIES                     

                           CLACKAMAS COMMUNITY COLLEGE                           

                              Last Completed Event                               

 

Event 4  Boys 3k Run CC CHAMPS BOYS

=======================================================================          

    Name                    Year Team                    Finals  Points          

=======================================================================          

  1 Roe, Jeremy                  Marshfield            10:49.66    1             

  2 Ramos, Zimri                 Siuslaw               10:52.00                  

  3 Glaab, Jimmy                 Stoller               11:01.47    2             

  4 Flolo, Connor                Cornerstone           11:16.72    3             

  5 Rogers, Jeffery              Bowerman Track       X11:30.03                  

  6 Nichols, Ben                 Stoller               11:32.91    4             

  7 Woodhouse, Lincoln           Tigard Youth Track   X11:38.75                  

  8 Kuffel, Spencer              Tigard Youth Track   X11:44.03                  

  9 Osborn, Jeffery              Bowerman Track       X11:44.52                  

 10 Katahdin, Arthur             Rowe                  11:49.78    5             

 11 Holt, Zach                   Marshfield            11:51.81    6             

 12 Katsuda, Sam                 Bowerman Track       X11:55.53                  

 13 Johnson, Kiger               Siuslaw               11:57.00                  

 14 Marsh, Julian                Hazelbrook            11:58.41                  

 15 Delgado, Gabe                Marshfield            11:58.81    7             

 16 Lull, Josh                   St Helens             11:59.09                  

 17 Leahy-Crooks, Aiden          Marshfield            11:59.40    8             

 18 Bothe, Noa                   Portland Waldorf      12:00.40    9             

 19 Jarman, Jonah                Siuslaw               12:00.75                  

 20 McDade, Andrew               Tigard Youth Track   X12:02.43                  

 21 Riley, Jacob                 Newport               12:04.65   10             

 22 O'Donnell, Cole              Gilkey Inter          12:06.62                  

 23 Newtson, Gavin               Helix                 12:08.65                  

 24 Burkhart, Brendan            Portland Waldorf      12:08.96   11             

 25 Michelbrink, John            Bowerman Track       X12:12.66                  

 26 Harvey, Ben                  Rock Creek            12:14.28                  

 27 Richardson, John             Bowerman Track       X12:18.41                  

 28 Klaas, Chad                  Hood River Valley     12:24.50   12             

 29 Jackosn, Lyle                Three Rivers          12:25.94                  

 30 Pigg, Henry                  Wilson Cluster        12:28.38   13             

 31 Perkins, Jackson             Hood River Valley     12:29.50   14             

 32 Moore, Zane                  Bowerman Track       X12:31.22                  

 33 Smith, Issac                 Bowerman Track       X12:40.38                  

 34 Curran, Sam                  Stoller               12:42.38   15             

 35 Plomion, Julien              Gilkey Inter          12:42.59                  

 36 Gatchell, Nate               Bowerman Track       X12:43.02                  

 37 Sogal, Mihira                Bowerman Track       X12:46.88                  

 38 Carlson, D'Artagnan          Helix                 12:47.59                  

 39 Nye, Cameron                 Marshfield            12:47.87   16             

 40 Rush, Elliott                Bowerman Track       X12:48.52                  

 41 Baldwin, William             Bowerman Track       X12:50.58                  

 42 McMurray, Keagan             Happy Valley          12:51.00   17             

 43 McMurray, Kinkade            Happy Valley          12:51.21   18             

 44 Welch, Bennett               La Grande             12:51.81                  

 45 Soter, Anton                 Portland Waldorf      12:54.96   19             

 46 Kelley, Jack                 LO Jr. High           12:55.65                  

 47 Krutzikowsky, Niko           Newport               12:56.02   20             

 48 O'Scannlain, Declan          Bowerman Track       X12:56.46                  

 49 Bothwell, Sage               Linus Pauling         12:56.75   21             

 50 Mills, Hayden                LO Jr. High           12:57.09                  

 51 Kline, Pierce                Hood River Valley     12:57.43   22             

 52 Dick, Brodie                 Hedrick               12:57.87                  

 53 Campbell, Carson             LO Jr. High           12:58.09                  

 54 Olin, Zachary                Cornerstone           12:58.28   23             

 55 Cook, Tanner                 Happy Valley          13:01.72   24             

 56 Cummings, David              Stoller               13:03.68   25             

 57 Swanson, Caden               Bowerman Track       X13:05.00                  

 58 Winslea, Jacob               Bowerman Track       X13:05.84                  

 59 Hatch, Tristan               Crook County          13:06.46   26             

 60 Ferry, Logan                 Duniway               13:06.84   27             

 61 Cronk, Aidan                 Rowe                  13:09.34   28             

 62 Erwin, Kyran                 Marshfield            13:09.68   29             

 63 Mortensen, Hayden            Pdxc Youth R         X13:09.98                  

 64 Garland, Wilson              Emerald Vall         X13:10.31                  

 65 Whitney, Blake               Bowerman Track       X13:10.68                  

 66 Espig, Alec                  Valley Catholic       13:11.28                  

 67 Meyer, Nathaniel             Hood River Valley     13:11.52   30             

 68 Lowenbach, Cayden            Crook County          13:13.28   31             

 69 Tatsumi, Asher               Bowerman Track       X13:14.12                  

 70 Pedrosa, Vitor               Helix                 13:19.74                  

 71 Tice, Zachary                Bowerman Track       X13:20.46                  

 72 Simmer, Garrett              Portland Waldorf      13:21.37   32             

 73 McCarty, Sam                 Portland Waldorf      13:24.31   33             

 74 Goodrich, Leo                Portland Waldorf      13:25.31   34             

 75 Phan, Long                   Happy Valley          13:25.68   35             

 76 Harper, Ethan                West Sylvan           13:26.15   36             

 77 Brewer, Peter                Stoller               13:26.93   37             

 78 McKeegan, Brendan            Duniway               13:27.87   38             

 79 Johns, Leo                   Newport               13:28.52   39             

 80 Carrier, Jackson             Five Oaks             13:28.72                  

 81 Kirk, Fischer                Wilson Cluster        13:28.93   40             

 82 Brenna, Keagan               Duniway               13:29.56   41             

 83 Maiden, Ashton               Happy Valley          13:29.84   42             

 84 Brandenberger, Zethan        Newport               13:30.59   43             

 85 Cook, Leo                    Bowerman Track       X13:31.06                  

 86 Stevens, Sam                 West Sylvan           13:32.00   44             

 87 Roth, Finn                   Happy Valley          13:32.40   45             

 88 Micek, Anton                 St Francis            13:33.24                  

 89 Madlangboyan, Gabriel        Grant Cluster         13:34.18                  

 90 Franklin, Maxwell            Cheldelin             13:35.12   46             

 91 Marshall, Grant              Creswell              13:35.31                  

 92 Shawn, Socrates              West Sylvan           13:45.33   47             

 93 Williams, Luke               Cornerstone           13:46.46   48             

 94 Kaufman, Nate                Newport               13:48.28   49             

 95 MacKenzie, Bailey            Cornerstone           13:50.00   50             

 96 Greeley, Devin               Rowe                  13:50.62   51             

 97 Bristol, Laurence            West Sylvan           13:50.81   52             

 98 Lapping, Cash                St Helens             13:52.56                  

 99 Hanf, Benjamin               St Helens             13:53.50                  

100 Fields, Ethan                Alder Creek           13:54.31   53             

101 Ziels, Preston               Bowerman Track       X13:55.24                  

102 Reed, Izaya                  Hazelbrook            13:57.18                  

103 Katsuda, Zach                Bowerman Track       X13:58.15                  

104 Reynolds, Colton             Helix                 14:03.00                  

105 Nyhus, David                 Tigard Youth Track   X14:03.56                  

106 Shen, Kevin                  Stoller               14:04.62   54             

107 Case, Lael                   Nestucca Valley       14:04.90                  

108 Graydon, Jordan              Crook County          14:05.28   55             

109 Lancaster, Corbin            Linus Pauling         14:05.81   56             

110 Tidball, Nathan              Inza R. Wood          14:08.84                  

111 Wappalapati, Anish           Stoller               14:12.12   57             

112 Helfrich, Clayton            Taft                  14:13.50                  

113 Spickelmier, Nick            Inza R. Wood          14:14.02                  

114 Chard, Kamren                Marshfield            14:14.66   58             

115 Colony, Oliver               Inza R. Wood          14:14.96                  

116 Caldwell, Drew               Hanby                 14:15.88                  

117 Salmon, Bryce                Hood River Valley     14:16.37   59             

118 Puckett, Craig               Crook County          14:16.93   60             

119 Schilperoort, Zebulon        Hood River Valley     14:18.00   61             

120 Spink, Kolby                 Newport               14:19.02   62             

121 May, Sam                     St Francis            14:19.21                  

122 Layne, Xavier                Crook County          14:19.55   63             

123 Clark, Ethan                 Crow                  14:20.62                  

124 Gerber, Joseph               Duniway               14:20.81   64             

125 Eisner, Eden                 Salem Track          X14:23.17                  

126 Humann, Joshua               Hood River Valley     14:23.52   65             

127 McCaw, Gunnar                Hood River Valley     14:24.40                  

128 Mikkelborg, Lane             Duniway               14:26.50   66             

129 Souther, Benjamin            Cheldelin             14:28.40   67             

130 Stecher, Mason               Valley Catholic       14:29.26                  

131 Abeln, Bryce                 Duniway               14:29.46   68             

132 Vaughan, Conner              Crook County          14:31.52   69             

133 Vega, Reed                   Cheldelin             14:32.18   70             

134 Price, Cael                  Hood River Valley     14:32.93                  

135 Gaine, Bronson               Nestucca Valley       14:33.75                  

136 Vansickle, Alex              Hood River Valley     14:34.34                  

137 Emmons, Zebediah             Wilson Cluster        14:34.56   71             

138 Busic, Cameron               Alder Creek           14:34.75   72             

139 Dalton, Joe                  Crook County          14:35.68   73             

140 Handel, Joseph               Fremont               14:36.46                  

141 Ruble, Roddy                 Stoller               14:37.46                  

142 Emmons, Eleazar              Wilson Cluster        14:38.24   74             

143 Tierney, Henry               Bowerman Track       X14:39.65                  

144 Velarde, Jackson             Creswell              14:41.37                  

145 Helt, Henry                  Hood River Valley     14:42.37                  

146 Morello, Dominic             Duniway               14:43.02   75             

147 Galipeau, Sheldon            Cornerstone           14:43.81   76             

148 Floyd, Dylan                 Pdxc Youth R         X14:47.28                  

149 Aldam-Haw, Ignacio           Pdxc Youth R         X14:48.90                  

150 Pierce, Ben                  Emerald Vall         X14:49.40                  

151 Bishopric, Logan             Wilson Cluster        14:49.93   77             

152 Roush, Alexander             Duniway               14:50.46                  

153 Raeburn, Collin              Creswell              14:51.06                  

154 Love, Joshua                 Wilson Cluster        14:54.62   78             

155 DeBorde, Max                 Hood River Valley     14:58.09                  

156 Bloom, Julian                West Sylvan           14:59.84   79             

157 Busic, Connor                Alder Creek           15:00.06   80             

158 Groenig, Kaden               Bowerman Track       X15:00.87                  

159 Schaefer, Nathaniel          Linus Pauling         15:01.06   81             

160 Ihde, Austin                 Bowerman Track       X15:04.84                  

161 Denison, Paul                Cheldelin             15:05.06   82             

162 Jakubek, Viliam              Cheldelin             15:05.46   83             

163 Swanson, Logan               Bowerman Track       X15:08.78                  

164 Wadman, Owen                 Rowe                  15:11.98   84             

165 Benning, Charlie             Cheldelin             15:14.24   85             

166 Hoschouer, Trenton           Fremont               15:16.86                  

167 Horton, Zachary              Bowerman Track       X15:17.78                  

168 Welch, Alex                  Nestucca Valley       15:20.02                  

169 Greninger, Nick              Duniway               15:22.81                  

170 Hewitt, Casey                Crook County          15:26.37                  

171 McMichael, Cedar             Salem Track          X15:29.04                  

172 Lee, Josiah                  Creswell              15:29.21                  

173 Stenbeck, Joseph             Crook County          15:30.68                  

174 Haas-Denty, Gabriel          Wilson Cluster        15:31.93   86             

175 Wright, Cameron              Linus Pauling         15:33.43   87             

176 Steyn, Andre                 Bowerman Track       X15:34.40                  

177 Stewart, Daniel              Rowe                  15:37.78   88             

178 Grissom, Grady               Wilson Cluster        15:40.81                  

179 Benedetti, Zach              Bowerman Track       X15:45.59                  

180 Miller, Kaiden               Hazelbrook            15:48.03                  

181 Davis, Boone                 Cheldelin             15:51.34   89             

182 Hathaway, Isacc              Crook County          15:52.52                  

183 Hamilton, Aris               Linus Pauling         15:56.00   90             

184 Becerril, Angel              Patton                15:58.03                  

185 Kalusa, Kade                 Bowerman Track       X16:08.25                  

186 Winowiecki, Lawrence         Linus Pauling         16:18.53   91             

187 Price, Kobe                  Duniway               16:22.66                  

188 Poole, Reuben                Bowerman Track       X16:22.93                  

189 Carson, Josh                 Hanby                 16:30.56                  

190 Zagurski, Cedar              Cascade (Bend)        16:33.97                  

191 Leskovec, Zack               Cheldelin             16:37.34                  

192 Padron, Diego                Oak Hill              16:38.97                  

193 Parker, Jordan               Cheldelin             16:44.94                  

194 Gregory, Ben                 Cheldelin             16:45.93                  

195 Southworth, Caleb            Alder Creek           16:48.38   92             

196 Budlong, Baily               West Sylvan           16:50.28   93             

197 Blickenstaff, Owen           Patton                17:07.84                  

198 Szedlak, Colson              Duniway               17:10.25                  

199 Aldam-Haw, Oscar             Pdxc Youth R         X17:15.12                  

200 Friend, Wayne                Patton                17:43.84                  

201 Kissinger, W Leo             Hood River Valley     19:24.75                  

202 Leavenworth, Ethan           Cheldelin             19:35.34                  

203 Johnson, August              Alder Creek           19:59.59   94             

                                                                                 

                                   Team Scores                                   

=================================================================================

Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

=================================================================================

   1 Marshfield                   38    1    6    7    8   16   29   58          

      Total Time:    59:27.55                                                    

         Average:    11:53.51                                                    

   2 Stoller                      83    2    4   15   25   37   54   57          

      Total Time:  1:01:47.37                                                    

         Average:    12:21.48                                                    

   3 Portland Waldorf            104    9   11   19   32   33   34               

      Total Time:  1:03:50.00                                                    

         Average:    12:46.00                                                    

   4 Happy Valley                136   17   18   24   35   42   45               

      Total Time:  1:05:39.45                                                    

         Average:    13:07.89                                                    

   5 Hood River Valley           137   12   14   22   30   59   61   65          

      Total Time:  1:05:19.32                                                    

         Average:    13:03.87                                                    

   6 Newport                     161   10   20   39   43   49   62               

      Total Time:  1:05:48.06                                                    

         Average:    13:09.62                                                    

   7 Cornerstone                 200    3   23   48   50   76                    

      Total Time:  1:06:35.27                                                    

         Average:    13:19.06                                                    

   8 Crook County                235   26   31   55   60   63   69   73          

      Total Time:  1:09:01.50                                                    

         Average:    13:48.30                                                    

   9 Duniway                     236   27   38   41   64   66   68   75          

      Total Time:  1:08:51.58                                                    

         Average:    13:46.32                                                    

  10 Rowe                        256    5   28   51   84   88                    

      Total Time:  1:09:39.50                                                    

         Average:    13:55.90                                                    

  11 West Sylvan                 258   36   44   47   52   79   93               

      Total Time:  1:09:34.13                                                    

         Average:    13:54.83                                                    

  12 Wilson Cluster              275   13   40   71   74   77   78   86          

      Total Time:  1:10:00.04                                                    

         Average:    14:00.01                                                    

  13 Linus Pauling               335   21   56   81   87   90   91               

      Total Time:  1:13:33.05                                                    

         Average:    14:42.61                                                    

  14 Cheldelin                   348   46   67   70   82   83   85   89          

      Total Time:  1:12:46.22                                                    

         Average:    14:33.25                                                    

  15 Alder Creek                 391   53   72   80   92   94                    

      Total Time:  1:20:17.09                                                    

         Average:    16:03.42                                                    

                                                  

Event Dates

  • Begins:
  • Ends:

Location.

Lorem Ipsum Dolor

Past Results.

blog comments powered by Disqus